Fundamenty działania efektywnej organizacji

Zachowanie zbioru ludzi może być poddana ocenie społecznej pod różnym względem – interesów zbiorowości, norm porządkowych, norm dobrych praktyk czy zasad kulturowej przynależności. Aby organizacja funkcjonowała efektywnie, zbiór podwładnych można diagnozować pod kątem efektów organizacyjnych.
W moim artykule przedstawię parametry dobrze działającego tworu, jakim jest zbiorowość pracowników, jakie da się przeczytać w czasopismach branżowych. Poniżej wstępna część parametrów, gdyż wyznaczników opisano wyjątkowo dużo. O innych czytelnik może zobaczyć tutaj:  Nagradzane Szkolenia Team Building
Dalej przedstawiam wybrane charakterystki efektywnego działu pracowniczego.
Grupa zwyczajów pracowniczych
Daje się określić po kilku minutach obserwacji, w moich firmach była zawsze nieformalna, easy-going oraz zachęcająca do współpracy. Gdy jest pozytywna nie da się wskazać wyraźnych napięć. Pracownicy w niej funkcjonujący stają się lojalni wobec pracodawcy i nastawieni na zadania. Nie można zauważyć objawów zniechęcenia.
Efektywna komunikacja
Dużo rozmów między pracownikami, w których uczestniczą dokładnie wszyscy. Są to konwersacje z tematu dotyczącego współdziałania zespołu. Gdy dyskusja zmienia się w chaos, menedżer szybko przywraca ją na zadany obszar tematyczny.
Dążenia grupy ludzi
Pracownicy wewnątrz zbiorowości ludzkiej świetnie znają oraz akceptują projekty albo osiagają cele działu pracowniczego. We właściwym momencie proponuje się niezobowiązującą dyskusję na temat zamierzeniach i efektach pracy, co sprawia, iż pracownicy chcą się identyfikować z grupą pracowników.
Komunikowanie się
Pracownicy chcą rozmawiać ze sobą nawzajem! Rozmowa nie obrazuje przełączania się po tematach. Każdy pomysł zostaje wysłuchany. Pracownicy nie mają obaw podpaść szefowi oraz przedstawić twórczą konepcję, chociaż czasem bywa ona całkiem dziwna.
Szukanie rozwiązań
Grupa całkiem sprawnie zażegnuje nieporozumienia. Z uwagą diagnozuje się różne argumenty i grupa chce określić przyszłe działania. Pracownicy, którzy są innego zdania, nie próbują narzucać swoje zdanie albo okazywać złe uczucia. Jeśli nie zgadzają się,  najzwyczajniej artykułują własne zdanie.
Tyle przywódczych wniosków.
Redakcja: Grzegorz Falenty
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC PARĘ NIETYPOWYCH STATYSTYK DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z POPRZEDNIEGO OKRESU:
- Najczęściej kupowana forma ćwiczeń : zadania survivalowe i szkoła przetrwania
- Najwyżej ocenione w kwestionariuszach po wyjeździe ćwiczenia – oceny grup: gry topograficzno – poszukiwawcze
- Typowa wielkość grupy zajęciowej: dwieście pracowników.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na team building: czwartek.
- Najczęściej zamawiana lokalizacja: Sudenty

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od kilkunastu lat istniejemy w branży eventów jako Training Projects.
Rozumiemy, że udane szkolenie albo wyjazd to także klimatyczny hotel. W naszej ofercie posiadamy ponad sto klimatycznych miejsc z całego kraju. Rekomendujemy sprawdzone eventy integracyjne i  team building.Zwykle prowadzimy zajęcia w Małopolsce, nad Zegrzem i nad Bałtykiem. Zalecamy  destynacje w ciszy i spokoju . Od kwietnia do października działamy w plenerze, a jeśli pada, wieje lub temperatura jest za niska – w salach konferencyjnych.

03.06.2016. 14:05